Jipinův blog

Vítejte na stránkách Jipina…

“Střelnice” v Hradištku II.

…Tak nám uběhlo zase pár roků a rád bych zveřejnil několik svých dalších poznatků o údajné střelnici po německé armádě v Hradištku…

Za těch pár “járů” se tu změnilo to, že v minulým příspěvku reklamovaný kámen, na kterým bylo vytesáno jméno Pražské firmy, která střelnici postavila, byl někým ze střelnice odebrán. Snad z důvodu, že se dotyčný “pachatel” domníval, že by kámen mohl skrývat něco víc, než jen další beton, nebo snad, aby se nedalo dohledat více informací o této firmě a jejich zakázce???

…Každý si můžeme udělat svůj názor-ale ať tak, nebo tak, něco na tom je…

Jako další, za hodně zajímavou indicii považuji fotku, kterou zveřejnil H.Gaensel před pár lety na svých stránkách- je to fotka z leteckého snímkování a na ní je “vrt” na Závisti. V dnešní době je na tomto místě zahrádková kolonie, ale při pohledu na historickou mapu je jasno, že tam něco bylo a není to jen výmysl tolik už ohraných hledačů Štěchovického pokladu-Stačí se podívat na Kontaminace.cenia, kde jsou snímky z roku 1953-v té době ještě kolonie nebyla a pozůstatky po vrtu jsou tu patrné-tak co si o tom myslíte???

Podle mého názoru jde o větrací šachtu podzemních prostor naší střelnice, nějak mi to začíná zapadat do sebe-i článek z internetu, který vzpomíná na výpověď Pana Beštendiga, ten popisuje: Nad Pikovicema na Hradišťku byl podzemní ohromný sklad. Nikdo nepoznal, že tam něco je, auta se střelivem jezdily do podzemí. Bylo to na pravý straně u lesa, po cestě do Pikovic.

Více zde:http://www.hradistko.cz/view.php?cisloclanku=2005051002

Když se budeme snažit toto místo nalézt na mapě, tak do oka bijícím bodem je ostrá zatáčka nad Pikovicemi, kde i na snímkování z padesátých let je lehce vidět cesta, která vede lesem a zdá se být dost používaná, i když nikam nevede…Také poblíž těchto míst se nachází vrty Omnipolu, ale ty byly situovány směrem pod vrch Medník( podle mapy J.Mužíka).Z toho bych usuzoval, že informace Omnipolu mluvily o tomto vstupu do podzemí, jen  jejich orientace na JV, pod kotu 416 byla mylná.

…Tak a na závěr to nejlepší-Pokud tato tři místa(vrt, střelnici a možný vjezd do podzemí) najdete na mapě, tak Vám dávají téměř dokonalou spojnici tří bodů-přímku, která může samozřejmě znamenat cokoliv, ale dle mého názoru znázorňuje prostory podzemního skladu, uložení toho našeho bájného Štěchovického pokladu ( proč ho ukrývat ve štolách, když byl k dispozici chráněný muniční sklad, nebo podzemní továrna) nebo cokoli jiného? Třeba toho, co zde údajně hledali vnitráci po listopadu 89, nebo Omnipol-kdo ví?

Asi nejvíc, podle mého názoru, by vysvětlil vrt v místě nynější střelnice-a to vrt za středním pilířem, a hloubce kolem 50-ti metrů, během kterých by se narazilo na šachtu, sloužící na odběr výrobků a naložení jich na přistavené automobily-nebo obráceně,zásobování výroby v podzemních prostorách výrobními díly. Pokud si totiž představíme linku na výrobu třeba munice, tak na začátku jsou třeba suroviny (zásobování nákl.auty)a na konci je odběr hotových výrobků, což se v prostorách tunelu s jedním vstupem  jen těžko realizuje.

Potom se dá očekávat i to, že již v prvním díle zmiňovaná studna, hluboká 23 metrů byla mnohem hlubší a sloužila jako odvětrání tohoto komplexu a byla stejná, jako odvětrávací šachta na Závisti.

Všechny tyto informace jsou pouze mé dohady, dávám místo na bádání a další otázky a odpovědi. Proto, pokud máte nějaké doplňující, nebo vyvracející informace, rád se s Vámi o ně na tomto místě podělím.


Obr.1:Na tomto místě ještě donedávna byl kámen s vytesanou stavitelskou firmou:Ing.M.Wagner Praha

Obr.2:Střelnice v zimě

Obr.3:Obrázek vrtu od H.Gaensela

Obr.4:Obrázek vrtu z Kontaminace.cenia.cz

Obr.5:Obrázek-profil tunelu

Obr.6:Mapa- vpravo nahoře jsou zaznamenány vrty Omnipolu

Obr.7:Výškové rozložení lokalit

5 Comments so far

 1. status-vk July 31st, 2012 22:39

  На мой взгляд, это интересный вопрос, буду принимать участие в обсуждении.

 2. Tomáš October 25th, 2018 12:52

  Hodně moc zajímavé :-)
  Hned bych se tam jel podívat

 3. Honza April 10th, 2020 16:52

  Velmi zajímavé,zejména postřeh o spojnici zmíněných tří bodů.
  V souvislosti s nedávným pořadem badatele.net o nových faktech kolem štěchovické přehrady se nabízi tu spojnici extrapolovat až do lokality před zdí přehrady pod tzv. Kobylí dráhy.Tam také
  v pořadu zmiňovali nějaké vstupy do podzemních prostor,kde se mělo pracovat na jaderném výzkumu a přehrada krýt enormní spotřebu energie.
  Zajímá Vás to ještě,případně máte znáte k tomu nějaké prameny.

  Děkuji,přeji o Velikonocícpohodu.S pozdravem Jan Čermák.

 4. Filip May 1st, 2020 08:16

  Zdravím, zrovna včera jsem mluvil s kamarádem, který sloužil u VB Hradištko, kterak před 30 lety armáda a vnitro na Medníku cosi zabetonovala stovkami kubíků betonu. Mixy jezdily v noci. Jsou o tom zmínky, ale údaje o tom, co se betonovalo se rozcházejí.

 5. Jipin May 1st, 2020 11:02

  Honza, Filip: díky za postřehy, ohledně Štěchovické střelnice, je tam toho spousta na zkoumání, však stále přitahuje různé týmy hledačů. Zpráv o zakrývání a betonování je spousta, o těch mixech s betonem jsem už slyšel, nic ale konkrétního. Nejspíš tam STB ukrývala archivy, ale kdopak ví…

Odpovědět

boinkme